A KRIO Intézet tulajdonába került a Hepinet 4D ultrahang hálózat, egyesítve ezzel Magyarország piacvezető őssejtbankját és vezető 4D ultrahang hálózatát. Az öt éve indult Hepinet ma már több helyen kórházi háttérrel kínál 4D ultrahangot a kismamáknak, melyet a kismama és a születendő gyermek közötti kapcsolat erősítésén túl egyre gyakrabban alkalmaznak diagnosztikai célokra is. Ennek köszönhető, hogy a 4D ultrahang használata alig fél évtized alatt általánossá vált, ma már gyakorlatilag minden terhes kismama használja a szolgáltatást legalább egyszer gyermeke születése előtt.
Az őssejtlevételek száma az elmúlt években szintén dinamikusan nőtt, a születésszám csökkenése ellenére. Így ma már a szülések mintegy 9%-nál történik őssejtlevétel, ami nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő arány. „A múlt évi kb. 85oo után idén több mint 9ooo őssejtlevétel történhet hazánkban” – nyilatkozta dr. Balogh István, a piacvezető KRIO Intézet vezérigazgatója. – „A KRIO Intézetnél már az első félévben is rekordot döntött az őssejttárolási szerződések száma.”
Az őssejtlevételek növekvő népszerűségének magyarázata, hogy a születéskor gyakorlatilag kockázat- és fájdalommentesen levehető köldökzsinórvér eredetű őssejtek ma már bizonyítottan egyre több betegség gyógyításában játszanak szerepet a klinikai gyakorlat szerint. A köldökzsinór vér eredetű őssejtek felhasználási aránya világszerte egyre növekszik, fejlettebb országokban ma már ez az arány eléri a 20-30%-ot is. Ezek az őssejtek igazoltan felhasználhatóak nemcsak daganatos és vérképzőszervi betegségek gyógyítására, de bizonyos szövetek és szervek regenerálására is.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a családok számára egyre fontosabb szempont lett a megbízható hazai tárolás, és a nemzetközi szabványok szerinti magas minőség, amely alapján egyre többen választják a KRIO Intézet szolgáltatását.
Magyarországon az első, privát őssejtbankban tárolt őssejt sikeres beültetését 2010-ben, a KRIO Intézetnél tárolt mintával végezték, melyet azóta további, szintén sikeres beültetés követett 2011-ben. Mindkét esetben súlyos, leukémiás kisgyermek életét mentette meg a beültetett őssejt.