Őssejtterápiával gyógyították a kopaszságot

Japán kutatóknak sikerült szőrt növeszteniük kopasz egereken. A szőrtüszőket őssejtekből hozták létre a Tokiói Egyetem kutatói. A biomérnöki eljárással készülő szőrtüszők a későbbiekben az embereknél is megoldást jelenthetnek a kopaszság kezelésében.

Az őssejtterápiával kezelhető kopaszodás ötlete nem új: az ezzel kapcsolatos kutatások már jóval korábban megkezdődtek, egyesek pedig állítólag sikerrel hasznosítják az eddig elért eredményeket.

A kutatók kiemelték, hogy módszerükben nem embrionális őssejteket használtak fel, hanem felnőtt, testi őssejteket. Eljárásukban a már létező technikákat kombinálták saját, új módszereikkel. Tojosima Kohei, a kutatók egyike elmondta, hogy a klinikai kísérleteket három-öt éven belül szeretnék elkezdeni; így az átlagos páciensek számára öt-tíz éven belül elérhetővé válna a kezelés.

A tanulmányban a kutatók arra is kitértek, hogy a felnőtt szomatikus őssejtek használatával nem csupán a haj és a szőrzet regenerálódása érhető el; a módszertan a genetikailag módosított szervek cseréje esetén is használható.

Forrás: Index